Trening z wózkiem, czy to na pewno dobra opcja?

 

Czy wózek dziecięcy możne służyć do ćwiczeń?

Jak najbardziej!

Umożliwia on wykonywanie szybkich treningów wzmacniających całe partie mięśni nóg i rąk, pomagając w ten sposób przywrócić formę sprzed ciąży i zapewnić zdrową i zgrabną sylwetkę. W projekcie Nestle „Aktywna Mama” po raz kolejny udowodniam, że ćwiczenia z dzieckiem można wykonywać na świeżym powietrzu, łącząc przyjemne z pożytecznym!

Dziecięcy wózek daje młodym mamom możliwość wykonywania naprawdę zróżnicowanych ćwiczeń. Począwszy od prowadzenia wózka i jednoczesnego wykonywania wykroków (trenujemy w ten sposób dolne partie ciała) aż po przeskoki w miejscu (trzymając poręcz wózka zapewniamy stabilizację ciała i jednocześnie uaktywniamy mięśnie całego tułowia). Dwadzieścia lub trzydzieści powtórzeń każdego ćwiczenia pozwoli na zaangażowanie różnych partii mięśni.

Do tego chwycenie wózka i wykonywanie przysiadów albo rytmiczne popychanie go do przodu może stać się okazją do niezłej zabawy również dla naszego maluszka.

Pamiętajmy, że ćwiczenia z dzieckiem w wózku możemy wykonywać nie tylko trzymając wózek z tyłu za poręcz, ale także z przodu, chwytając się jego ramy. W ten sposób znajdujemy się twarzą w twarz z dzieckiem i możemy to wykorzystać do dalszej zabawy. W tej pozycji wykonać można na przykład ćwiczenie określane mianem „mountain climbers” cały czas rozmawiając i śmiejąc się do dziecka.

Jeszcze ciekawiej robi się, gdy położymy się na plecach oplatając dół wózka nogami, a następnie wykonywać będziemy „brzuszki” z jednoczesnym przybijaniem piątki z naszym dzieckiem, a pompki kończyć będziemy nagłym i niespodziewanym buziakiem. Jak widać ćwiczenia z dzieckiem w wózku zapewniają nie tylko świetną zabawę z maluszkiem, ale także umożliwiają wzmacnianie kolejnych partii ciała.

Zapraszam do obejrzenia moich MAM, które właśnie w taki sposób ćwiczą i świetnie spędzają czas!
Jesień to doskonały czas na piesze wycieczki z dzieckiem w wózku i aktywnie spędzony czas!

 

Możesz też skorzystać z treningów, które przygotowałam dla TVN METEO ACTIVE:

  1. Trening z wózkiem 1 TVN METEO ACIVE
  2. Trening z wózkiem 2 TVN METEO ACTIVE

Mój Tymek niestety nie jest już dzieckiem wózkowym, to już dorosły 3-latek, ale pamiętam, że takie wspólne treningi były świetną opcją na zrobienie treningu.
Także polecam każdej z Was.

Jest również opcja wspólnych treningów z wykwalifikowaną kadrą, która stricte zajmuje się treningami Mam z dziećmi w wózku. Zajrzyjcie na stronę BUGGY GYM i sprawdzcie czy są już i Waszym mieście

A tutaj kilka bardziej zaawansowanych ćwiczeń, jakie również polecam dla mam, które ćwiczą już jakiś czas i ich kondycja jest już na wysokim poziomie.

 

 

 

WÓZKI W DŁOŃ ;) i DO DZIEŁA!

powrót
do listy